Pit-format.pl Program pit 2022 – łatwe na pity

Niebawem pora rozliczania podatku dochodowego i wypełniania deklaracji pit. Dla wielu ludzi wypełnienie pit 2022 jest niezwykle kłopotliwe. To naturalne, ponieważ nie wszyscy mają odpowiednią wiedzę z dziedziny podatków. Z tej przyczyny powstają programy, jakie pomagają szybko uzupełniać właściwe zeznania podatkowe.
Aby prawidłowo wypełnić pit 2022/pit 2023 jak choćby pit 28 czy pit 37, nie trzeba szukać księgowej. Wystarczy odnaleźć PIT FORMAT www. pit-format. pl, który niemalże wszystko zrobi za nas. Taki program pit 2022 należy pobrać na swój komputer, zainstalować i rozliczyć podatek. Jest także możliwość skorzystania z aplikacji na stronie, bez potrzeby instalowania wypełniając pit 37 i inne pity 2022 online.
Program pit 2022 jest niezwykle prosty w obsłudze, a samo uzupełnienie wniosku może trwać zaledwie 5 minut. Odnajdziemy tu wszystkie typy zeznań podatkowych, a własny wniosek da się sporządzić w dwojaki sposób – decydując się na aktywne deklaracje bądź też kreatora pokazującego krok po kroku, które rubryki należy uzupełnić. Co więcej, program pit 2022 umożliwia elektroniczne wysłanie zeznania podatkowego prosto do odpowiedniego urzędu. To dobry sposób na łatwe pity i roczne rozliczenie podatku dochodowego.
Darmowy program PIT FORMAT to odpowiednie rozwiązanie dla ludzi, którzy muszą złożyć roczne zeznanie podatkowe pity 2022/pity 2023. Dla przypomnienia, pity składają osoby, które w 2022 roku pracowały na etacie lub w oparciu o umowę zlecenie czy o dzieło. Deklaracje powinny także składać osoby prowadzące działalność gospodarczą lub te opodatkowane podatkiem ryczałtowym.
Warto pamiętać by swój pit 2022 złożyć w terminie. PIT 37 podatnicy mają obowiązek złożyć w okresie od 15 lutego do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym, za który deklaracja jest składana. W przypadku, gdy 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy to w następny roboczy dzień, czyli deklarację PIT 37 za 2022 możemy złożyć do 2 maja.
Jeśli podatnik złoży rozliczenie PIT po terminie, ma szansę na uniknięcie kary – wystarczy, że niezwłocznie po odkryciu przeoczenia złoży deklarację i skorzysta z instytucji czynnego żalu

Dane firmy:

  • Firma: Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Adres: ul. św. Antoniego 23
  • Kod pocztowy: 50-073
  • Miejscowość: Wrocław

Statystyki: