Blog kredytowy Kredyt Pożyczka

Kredyt na skonsolidowanie zadłużenia? Czy warto jest o takim kredycie pomyśleć? A jeżeli już tak, to w tym samym banku szukać kredytu czy wybrać nowy? Zabrzmi to trochę dziwnie, ale lepiej i taniej powinno być w innym banku niż w swoim. Z dużym prawdopodobieństwem w banku, w którym masz konto będzie drożej. Nie musi tak być, ale jest to prawdopodobne.
Bardzo rzadko ten "nasz" bank ma lepszą ofertę dla nas niż dla innych - nowych klientów banku. Dlatego, tak trudno jest otrzymać czy znaleźć tani kredyt konsolidacyjny w tym samym banku. Nie jest to niemożliwe, ale jeżeli znajdziesz czas na porównanie kredytów konsolidacyjnych, to dojdziesz do takiego samego wniosku.
Dlaczego tani kredyt konsolidacyjny jest najczęściej w innym banku? Zastanówmy się na początku, kiedy warto jest skorzystać z oferty tego samego banku. Tego, w którym albo mamy konto bankowe lub spłacamy w nim kredyty? Tylko, kiedy nam się spieszy! Bank spojrzy na nasz wyciąg bankowy i będzie miał jak na ręce widoczne: wpływy i wypływy z rachunku. Wówczas nie ma problemu z oszacowaniem zdolności kredytowej. I jeżeli wiarygodność kredytowa w BIK będzie również pozytywna, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kredyt taki przyznać.
Ale szybko nie znaczy taniej. Bo, jeżeli chcesz faktycznie pożyczyć taniej, to porównaj kredyty konsolidacyjne z różnych banków.
Jest to stara reguła, która obowiązywała w przeszłości i obowiązuje wciąż nadal. Tutaj się nic nie zmieniło. Taki kredyt, to nie kredyt polecany przez rankingi i wyszukiwarki, ale ten, który "wyjdzie" tobie z analizy matematycznej. Nie obawiaj się, że czemuś nie podołasz! Prosta matematyka, proste działanie - odejmowanie, dzielenie i mnożenie. Może jeszcze odejmowanie. Jeżeli skontaktujesz się z bankiem w sprawie kredytu, to ma on obowiązek przedstawić tobie formularz informacyjny. W nim znajdziesz koszt kredytu – całkowity i poszczególnych elementów.
Jeżeli już masz takie dwa formularze, jeden z banku B, a drugi z banku Z, to odejmując jeden koszt całkowity od drugie wyjdzie tobie różnica w koszcie kredytowym. W tym banku, w którym koszt całkowity będzie mniejszy, to i kredyt konsolidacyjny będzie tańszy.
Pamiętaj o jednym. Porównywać można tylko takie same kredyty, czyli muszą być jednakowe co do kwoty, czasu spłaty i rodzaju wybranych rat - malejące lub stałe. Co ciekawe takie kredyt konsolidacyjne znaleźć można także w internecie, bez konieczności chodzenia po bankach, Jeżeli mamy dużo możliwości porównania kredytów, dostęp do wielu propozycji kredytowych, to i większe możliwości na wybranie lepszego kredytu.

Dane firmy:

Statystyki: