Latarnie solarne LED oraz latarnie hybrydowe od Calidus.eu

Rosnące ceny energii elektrycznej oraz opłaty związane z przesyłem skłaniają coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego do szukania oszczędności. Jednocześnie, rozwój technologii LED i co się z z tym wiąże oświetlenia ulicznego daje samorządom możliwość realnego wpływu na wysokość rachunków z zakładu energetycznego przez modernizację oświetlenia ulicznego. Nowoczesne latarnie LED mogą przynieść nawet 70% oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.
Czym jest Latarnie LED?
Latarnia LED to oświetlenie uliczne, pozoru niczym nie różniące się od konwencjonalnych latarni. Różnice jednak są ogromne. Latarnia LED do świecenia wykorzystuje diody LED, które dają przyjazne białe światło oraz konsumują znacznie więcej energii niż latarnie starego typu. Najlepsze latarnie solarne LED w Polsce produkuje oraz dostarcza na rynek marka Calidus.
Latarnie solarne mogą być również wyposażone w wydajne panele LED. Taka opcja jest droższa niż latarnie LED bez dodatków, ale panele solarne oraz pojemna bateria czynią z takiego urządzenia latanię uliczną, która nie wymaga podłączenia do sieci energetycznej a tym samym nie generuje rachunków za prąd.
Technologicznym rozwinięciem są latarnie solarne LED wyposażone w dodatkowe źródło zasilania. Najczęściej jest to turbina wiatrowa, działająca równolegle z zasilaniem latarni energią słońca, ale sprawdza się też idealnie w dni, kiedy bateria latarni jest pusta a warunki atmosferyczne nie pozwalają panelom słonecznym na wydajną pracę.
Modernizacja oświetlenia ulicznego do latarni LED powinno się samorządowi zwrócić w okresie 4-5 lat. Aby przeprowadzić pobieżne kalkulacje, należy przyjąć, że roczna oszczędność na jednej latarni ulicznej zmodernizowanej na latarnię LED powinna wynieść około 250 zł. Natomiast uśredniony koszt głowicy LED to około tysiąca złotych. Czyli wymiana czterech latarni na LED-owe w rok czasu finansuje jedną.

Dane firmy:

  • Ulica: Grunwaldzka 27
  • Kod pocztowy: 10-123
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Telefon: 786 862 002
  • Województwo: Warmińsko-mazurskie

Statystyki: